Junák – český skaut, středisko 5. květen Radotín, z. s.

Prahou plnou strašidel: 13. 1. 2018[14.1.2018 19:46]

Letos se naše středisko poprvé zúčastní tradičního orientačního závodu ,,Prahou plnou strašidel“. 

Hlídky po startu obdrží bloček šifer - úkolů, ve kterém jsou zašifrována místa, na kterých se nalézají strašidla. Úkolem hlídky je adresy těchto míst vyluštit, a poté za pomoci mapy nalézt. Na každém takovém místě se nachází strašidlo, kterému hlídka musí odevzdat správné zaklínadlo - heslo (to je vždy součástí šifry ke strašidlu se vztahující). Za správné zaklínadlo dostane hlídka důkazní lísteček. V konečném hodnocení je rozhodující počet získaných bodů na důkazních lístečcích a rychlost návratu do cíle.

Jelikož nám vedoucím pravidla zakazují doprovázet oddílové hlídky, je jediný způsob, jak zapojit vlčata a světlušky, přihlášení rodinného týmu do závodu pro veřejnost. Registrace rodinných týmů probíhá až na místě, není třeba přihlašovat se dopředu. A tak rodičové, nenechte se přemlouvat!

Doporučujeme prostudovat MAPKU ÚZEMÍ a ŠIFRY. Webové stránky závodu jsou ZDE.

Sraz: ve 13:00 na vlakovém nádraží Praha-Radotín (nebo po vlastní ose – zahájení ve 14:00 – Tyršův dům, Na Újezdě 40 a přilehlé venkovní hřiště).

Návrat: v 19:53 na vlakové nádraží Praha-Radotín (nebo po vlastní ose – vyhlášení výsledků má skončit do 19:30)

S sebou: svačinu, pití, pláštěnku, tramvajenku, tužku, blok, hodiny, světlo, 60 Kč startovného za celou hlídku (tedy aspoň 20 Kč na jednotlivce), vytištěnou MAPKU území.

Organizaci za nás zajistila: Markéta Skřivánková (Skříva); skrivankova.marketaseznam.cz; 728917360 .

Fotky: ZDE