Jarní středisková výprava do Mostu 22.–24. 3. 2019[8.3.2019 07:11]

O tomto víkendu se vydáme na tradiční jarní střediskovou výpravu, letos pojedeme do skautského domu v Mostě. Těšit se můžete na setkání oddílů napříč střediskem, sobotní celodenní výlet do přírody a víkend plný her.

Sraz: v pátek v 16:20 na vlakovém nádraží v Radotíně

Návrat: v neděli v 17:07 na vlakové nádraží v Radotíně

S sebou: teplý spacák, karimatku, malý batůžek na výlet, oblečení podle počasí (může být chladno), pevné boty, oblečení na spaní, náhradní oblečení, spodní prádlo, ponožky, hygienické potřeby, pláštěnku, přezůvky, věci na schůzku (stezka, šátek, tužka, papír, uzlovačka, kpz), láhev na pití (alespoň 0,5 l), baterku, ešus, lžíci, hrneček, opencard nebo 2 přestupní lístky, svačinu a pití na páteční cestu.

Prosím, nedávejte dítěti s sebou elektroniku. Fotoaparát si vzít mohou, ale neručíme za jeho poškození.

Na výpravu je třeba se přihlásit do 14. 3. na e-mail haroscz@seznam.cz (kvůli zajištění dopravy a stravování).

Na srazu odevzdejte podepsanou a vyplněnou přihlášku, peníze, kopii kartičky pojišťovny a léky (pokud je dítě užívá).

Jakub Vondrášek (Hároš), haroscz@seznam.cz, 777761663

Jana Martínková, 776469729

Fotky z výpravy[4.3.2019 09:55]

Ahoj, podívejte se na fotky z poslední výpravy.

Zimní přechod Brd 26.1.2019[13.1.2019 07:22]

Jako každý rok se i letos zúčastníme přechodu Brd. Jedná se o setkání skautů z Prahy a okolí na Kytínské louce, které se koná již od roku 1969.

Sraz: 26.1.2019 v 8.15 na nádraží Radotín na autobusové zastávce směr Zbraslav

Návrat: 26.1.2019 v 16.22 na vlakové nádraží v Radotíně

S sebou: pití a svačinu na celý den, pláštěnku, 30 Kč na cestu mimo Prahu, lítačku nebo lístek,
brděnky (malé kartičky s obrázkem a názvem oddílu, střediska), tužku, papír, skautský šátek, na sebe
teplé oblečení dle počasí a pevné boty

Účast, prosím, potvrďte na níže uvedený email do 20. 1. (kvůli zajištění dopravy).

Kontakt: Jana Jiříčková, 10jiricka@seznam.cz, 722600857

Akce 2019[9.1.2019 15:49]

19.1.
Brigáda + snídaně v zahradnictví (i pro rodiče – viz e-mail)
26.1.
Zimní přechod Brd
31.1.–3.2.
Žirafa – akce pro starší skauty a skautky (pro přihlášené)
23.–24.2.
Oddíly v přírodě – dvoudenní výprava
22.–24.3.
Jarní středisková výprava
5.–7.4.
Oddílová výprava ke Quiďákovi na chatu
1.5.
Svojsíkův závod
10.–12.5.
Víkendová oddílová výprava
15.6.
Letní jednodenní oddílová výprava

Vánoční výprava do Litoměřic – 7.–9. prosince 2018[9.1.2019 15:45]

Již příští víkend se uskuteční tradiční středisková Vánoční výprava. Tento rok se vydáme do skautské základny Mentaurov v Litoměřicích. Určitě doporučuji dorazit! Bude to fajn jako vždy!

Hlavně ale prosím, potvrďte účast do neděle 2. 12. (kvůli rezervaci místenky a slevy na jízdném)

Sraz: 15:30 na Nádraží Radotín (Vlak nám odjíždí v 16:08)

Návrat: 16:06 na Nádraží Radotín

Cena: 450 Kč (odevzdejte u odjezdu) – 100 Kč dětem hradí z dotace magistrát hl. m. Praha

S sebou: pevné sportovní boty vhodné na výlety, oblečení do přírody (teplé kalhoty, čepici,
svetr, nátělník apod.), oblečení na spaní, spacák a karimatku, oblečení do chaty, ponožky
(teplé a raději i dost náhradních – kdyby se promočily), spodní prádlo, hygienické potřeby,
ručník, pláštěnku, baterku, bačkory do chaty, svačinu a pití na cestu vlakem (děti budou mít
večeři), malý batůžek na krátké výlety. Vše zabalte do jednoho batohu – sportovní tašky či
kufry jsou nepraktické. Lítačku nebo jízdenku, společný lístek bude z Hlavního nádraží. Na
sebe do vlaku skautský šátek. SKAUTSKÝ KROJ (na sobotní večer – kdo nemá kroj skautské
nebo oddílové tričko) + drobné dárečky pro své kamarády a jeden dáreček anonymní do
vánoční tomboly (ručně vyrobený nebo max. drobnost do 30 Kč), cukroví, zpěvníky, hudební
nástroj (kdo má).

Odevzdat při odjezdu: Kopii kartičky zdravotní pojišťovny, léky, vyplněnou přihlášku.

Prosím, nedávejte svému dítěti na výpravu žádnou elektroniku! Fotoaparát si tam
samozřejmě děti vzít mohou, ale neručíme za to, že se nepoškodí.

Případné dotazy a přihlášení na výpravu (oddílovému vedoucímu nebo Hami viz níže):
Kateřina Hamáková
(Hami) – email: hamkovkateina748@gmail.com, mobil: 774907973