Podzimní středisková výprava do Jizerských hor: 2.–4. 11. 2018[26.10.2018 08:32]

O tomto víkendu se podíváme do podzimem zbarvených Jizerských hor. Ubytovaní budeme na

skautské základně v Desné u Tanvaldu. V okolí chaty se nachází krásné kopce i vodní nádrž

Souš, děti čeká pestrý program a spousta pohybu v přírodě.

Sraz: v pátek 2. 11. v 16:15 v Radotíně na nádraží

Návrat: v neděli 4. 11. 17:23 do Radotína na nádraží

S sebou: teplý spacák, karimatku, malý batůžek na výlet, teplé oblečení (už bude zima a navíc

budeme v horách), pevné boty (prošlápnuté), oblečení na spaní, náhradní oblečení, spodní

prádlo, ponožky (+ náhradní), hygienické potřeby, pláštěnku, teplou bundu, přezůvky do

chaty, tužku a papír, šátek, KPZ, láhev na pití, baterku. Věci prosím zabalte do jednoho

batohu, nedávejte dítěti s sebou elektroniku.

Na cestu: opencard nebo přestupní lístky, svačinu a pití (pozn. cesta vlakem bude o trochu

delší, než obvykle bývá). Navíc pro rovery úřední doklad s fotkou (pro 15-18 let) nebo

studentskou kartu ISIC či dopravce ČD (pro studenty 18-26 let).

Na srazu: prosím odevzdejte podepsanou a vyplněnou přihlášku, peníze, kopii kartičky

pojišťovny a léky (pokud dítě nějaké užívá).

Kontakty:

Anna Čechová, anina.cech@gmail.com, 728188568

Erika Šmejkalová, smejkalovarika@seznam.cz, 775221883

Děti přihlašujte na výpravu nejpozději do neděle 28. 10. na uvedený email. Stejně tak nás

neváhejte kontaktovat s případnými dotazy. Děkujeme a těšíme se!

Výprava s vlčaty do Slibových skal: 5.-6. 10. 2018[2.10.2018 19:58]

Tato již tradiční výprava se uskuteční 1. říjnový víkend v tzv. Slibových skalách - v údolí za Cikánkou. Účast na výpravě je důležitá, neboť zde dojde k symbolickému předání oddílu a společně budeme plánovat následující skautský rok. Výprava je dvoudenní od pátku do soboty, vlčata se k nám připojí až v sobotu. Spát budeme pod stanem.

Sraz: v pátek v 17:00 před klubovnou
Návrat: v sobotu v 15:40 ke klubovně
S sebou: teplý spacák, karimatku, oblečení podle počasí (může být chladno), pevné boty, oblečení na spaní, spodní prádlo, ponožky, hygienické potřeby, pláštěnku, věci na schůzku (stezka, šátek, tužka, papír, uzlovačka, kpz), láhev na pití (alespoň 1,5 l), baterku, 1 přestupní lístek na MHD (nebo ekvivalent), jídlo na sobotní snídani.

Mravenec - Tomáš Weiss, mravenec@skaut.cz, 774901154
Peke - Tomáš Pelikán, tomas.pelikan@volny.cz, 723062244

Výpravy 2018[2.10.2018 19:49]

datumvýprava
5.-6.10.oddílová výprava s vlčaty
2.-4.11.podzimní středisková výprava
7.-9.12.vánoční středisková výprava

Válka o Cintru: 27. - 30. 9. 2018[20.9.2018 15:42]

Na Válku o Cintru se vypravíme potřetí a bohužel nejspíše naposledy, protože její organizátoři tuto akci letošním dvacátým ročníkem ukončí. Bude ale o den delší, a tak si ji pořádně užijeme!
Všechny potřebné informace o výrobě kostýmu a zbraní naleznete na webu akce: www.cintra.cz . Je tu bohužel jedna změna - kostým by měl být bílý, nikoli černý. K černé skupině jsme se nevešli (je nás 20).
Sraz: ve čtvrtek 27. 9. v 14:30 před Albertem.
S sebou: tramvajnku nebo 2 lístky, spacák, podložku, hygienu, náhradní oblečení, 450 Kč (100 Kč na pronájem místa akce, 150 Kč na jídlo a 200 Kč na vlak), kostým a zbraně, jídlo a pití do vlaku, ešus a lžíci, lahev s vodou, pevnou obuv, místo na jídlo, volitelně kapesné.
Návrat: v neděli 30. 9. v 16:23 na vlakové nádraží Praha-Radotín.
Předem prosím zaplaťte za každého účastníka registrační poplatek 150 Kč na Klokanův účet (prozatím jsem to zaplatil ze svého) se jménem dítěte / dětí ve zprávě: 1671030010/3030.
Kontakt: Ivan Cuker (Klokan) - 606576628

Celoroční hra 2017-2018[6.8.2018 16:04]

Po tolika celoročkách ve vlčatech a skautech už je těžké naše členy něčím překvapit. Přesto se o to pokusíme.

Letos si skauti vyzkouší vlastní tvůrčí činnost. Každý bude mít za úkol sám nebo ve skupince sepsat povídku, báseň, skladbu, článek, recenzi, rapovou skladbu, scénář k DrD, reportáž,... Zkrátka co bude chtít. Na táboře (případně už na nějaké výpravě) přednese svůj výsledek jako úspěch své celoroční práce ostatním. Takto budeme mít na konci roku ne jeden příběh, ale třeba i několik. Právě takováto kreativní činnost je skautingu už od jeho počátku vlastní, neboť nejen chlebem je člověk živ. Aby to ale nebylo tak jednoduché, budou muset skauti vykoupit každé slovo svého textu body, které budou získávat na schůzkách a jiných akcích, za plnění stezky, odborek, za psaní do kroniky apod.

TADY je odkaz na pravidla bodování v tomto skautském roce.

A TADY je tabulka s bodováním skautů.